#1 2008-10-16 23:32:05

Luis_Ramoz

Administrator

Punktów :   

Slang który wszystkich obowiązuje

Nie wymagam aby każdy znał slang na pamięć ponieważ jest on długi i trudno go zapamiętać ale przynajmniej uczyć się go! i znać kilka pojęć.. (A z SG niech lepiej się go uczą bo będę sprawdzać ich orjętacje w slangu..)

Hola-Cześć                                                                                        Querer-Chcieć
Si - Tak                                                                                             Comprar-Kupić
No - Nie                                                                                             Tras gratis-Za darmo
Bueno - Dobra                                                                                    Casa-Dom
Chingao - polski odpowiedni Fuck                                                         Nada-Nic                       
Amigo - Przyjaciel                                                                               En-Na
Almeja - Kurwa                                                                                   Sobre-Miejsce
Carnale - Bardzo dobry kumpel                                                            Dońde-Gdzie
Chicano - Amerykanin pochodzenia meksykańskiego                             Todo-Wszystko
Loco - Wariat / szalony                                                                        Con-Z
Chico - Chłopak                                                                                  Amar-Kochać
Chica - Dziewczyna                                                                             Amor-Miłość
Hijo - Syn                                                                                           No se-Nie wiem
Hija - Córka                                                                                        Idea-Myśleć
Hermano - Przyrodni brat                                                                     Vijare-Iść
Hermana - Przyrodnia siostra                                                                Banda-Gang
Esse - latynos, coś jak słowo "nigga" tylko o innym znaczeniu                  Vivir-Mieszkać
Barrio/varrio - Dzielnica                                                                        Ieh-Ej
Coche - Woz                                                                                         Mi-Mój   
Esto - To                                                                                              Cuanto-Ile
Es - Jest                                                                                               Perro-Pies
En - W                                                                                                 Broma-Dowcip
Para - Dla                                                                                            Tienda-Sklep
Hasta - Do                                                                                           Heridom-Ranny
Que - Co?                                                                                           Ayudar-Pomagać
Cómo? - Jaki/jaka/jakie                                                                        Montana-Góra
Adiós - Żegnaj                                                                                     Alcohol-Alkochol
Que pasa ?- Co się dzieje ?                                                                   Alcoholico-Alkocholik
Que paso ?- Co się działo ?                                                                   Graciso-Zabawny
Hasta ahora - Do zobaczenia                                                                 Medico-Lekarz   
Dia - Dzien                                                                                          Disparar-Strzelać
Noche - Noc                                                                                         Indefenso-Bezbronny
Norte - Polnoc                                                                                      Viajar-Jechać
Sureno - Poludnie                                                                                 Batalla-Bitwa
Buenos dias - Dzien dobry                                                                    No puedo-Nie mogę
Buenos tardes - Dzien dobry po poludniu                                                Socorro-Pomocy!
Buenas noches - Dobry wieczor / Do widzenia                                         Pronto-Proszę
Hasta la vista - Do zobaczenia w innym zyciu                                          Perdoń-Przepraszam
Vida - Zycie                                                                                         Combatiente-Wojownik
Muerte - Smierc                                                                                    Gasolinera-Stacja bęzynowa
Hasta la muerte - Do zobaczenia po śmierci / Szykuj się na śmierć           Dar a la fuga-Uciakać
Que haces? - Co robisz?                                                                       Barria-Śmieszne
Que hando? - Jak leci?                                                                          Estate quieto-Uspokuj się
Cómo te llamas? - Jak się nazywasz ?
Carramba - Cholera
Cabrón - Drań
Puto - Gej
Puta - Dziwka
Pendejo - Ciota
Pijo - Fiut
Pinche - Pierdolony
Pringao - Frajer
Hablar - Mowic
Hacer - Robic
Espero - Czekaj
Hasta mańana - Do jutra
Mi - Moja
Mis - Moje
Tus - Twoje
Tu - Twoja
Su - Jego/ Jej
Sus - Ich
Nuestro - Nasz
Nuestros - Nasi
Vuestro - Wasz
Vuestros - Wasi
Yó - Ja
Tu - ty
Quien (estes) - Kim/Kto (jestes)
Hora - Godzina
Seniore - Pan
Seniorita - Pani
Respondo - Odpowiedz
Rapido - Predko/szybko
Carcal - Wiezienie
Soy - Jestem
Vago - Drobny przestepca
Cholo - Gangster
Chapopote - Asfalt (wulg. czarny)
Aquel - Tamten
Aquella - Tamta
Vete a la mierda - Spierdalaj
Vete a la parrola - Idź w cholerę
Me tocas los huevas - Denerwujesz mnie
Hijo de puta - Skurwysyn
En salto-Wsiadaj
Arma-Broń
Me llamo-Moje imie to
No comprendo-Nie rozumiem

Slang będzie na bierząco aktualizowany...

Offline

 

#2 2008-10-17 20:59:07

Antonio_Delgado

Administrator

Punktów :   

Re: Slang który wszystkich obowiązuje

TA niemusicie sie tego na pamięc wszystkiego uczyc...Nawet ja nieznam połowy xD,a nawet Luis napewno niezna paru


ZAMYKAM

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl